Trīs aplami mīti par domēna vārdiem

3aplamimiti

Internets ir pirmā vieta, kur mēs meklējam atbildes uz visu, kas vien mūs interesē. Tieši šī iemesla dēļ ir tik svarīgi savlaicīgi reģistrēt savam uzņēmumam vai zīmolam vispiemērotāko domēna vārdu – tā virtuālo identitāti. Šis ir pirmais solis, ko varat veikt, lai būtu pārliecināti, ka potenciālie klienti jūs viegli atradīs pat tad, ja jums vēl nav vai arī tuvākā laikā neplānojat veidot mājaslapu.

Tādēļ ir svarīgi apgāzt dažus novecojušus mītus par domēna vārdu reģistrāciju.

1mits

 1. Mīts: Domēna vārdu reģistrācija ir sarežģīta

Viens no iemesliem, kādēļ cilvēki savlaicīgi nereģistrē sev un savam uzņēmumam domēna vārdu, ir uzskats, ka domēna vārdu reģistrācija ir tehniski sarežģīts un laikietilpīgs process.  Mūsdienās šis apgalvojums ir patiesi aplams: domēna vārdu reģistrācija aizņem vien dažas minūtes. Viss, kas ir nepieciešams, ir aizpildīt tiešsaistes pieteikuma formu.

.LV domēna vārdu varat reģistrēt:

vai

  • vēršoties pie kāda no NIC sadarbības partneriem, kuri jums ne tikai palīdzēs reģistrēt vēlamo domēna vārdu, bet arī sniegs atbalstu ar tā uzturēšanu un izmantošanu saistītajos jautājumos.

2mits

2. Mīts: Domēna vārds ir nepieciešams tikai tad, kad esmu izveidojis mājaslapu

Lietotāji, kuri vēl nav gatavi izveidot mājaslapu, visbiežāk reģistrē domēna vārdu, lai būtu pārliecināti, ka to nereģistrēs kāds cits. Tā ir garantija, ka jūsu virtuālā identitāte paliks jūsu pašu pārvaldībā.

Domēna vārds var kalpot dažādiem nolūkiem:

  • lai izveidotu profesionālas e-pasta adreses, kuras satur jūsu uzņēmuma vai zīmola domēnu (piemēram, info@mans-uznemums.lv).
  • kā mājaslapas adresi, kas novirza meklētājus uz jūsu sociālo mediju vai bloga vietni. Tā jūs varat jau savlaicīgi parūpēties par sava zīmola pozīciju interneta meklētājos.

3mits

 3. Mīts: Domēna vārdu reģistrācija ir dārgs prieks

Cenas dažādos augstākā līmeņa domēnos atšķiras (skat. http://www.pardomenu.lv/2014/05/06/cik-maksa-domena-vardi/). Tomēr lielākoties  domēna vārdu cenas ir pietiekami zemas, un uzņēmumi kā sava zīmola publicitātes un aizsardzības stratēģiju izvēlas reģistrēt uzreiz vairākus domēna vārdus. Tādā veidā ne tikai liedzot citiem izmantot savu zīmolu virtuālajā vidē, bet arī uzlabojot zīmola atrašanu interneta meklētājos.

.LV domēna vārda cena: 10EUR + PVN / gadā.